Jastrzębia Góra: noclegi, imprezy, atrakcje i inne fajne informacje
wczasy rodzinne nad morzem

Atrakcje

Lisi Jar i Obelisk upamiętniający miejsce lądowania króla Zygmunta III Wazy

01-05-2011

Wąwóz Lisi Jar Znajduję w pobliżu Rozewia i Jastrzębiej Góry na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Ciągnie się prze około 350m wąskim pasem od ulicy Rozewskiej do Morza Bałtyckiego.

Głębokość tego wąwozu sięga 50 metrów, zbocza porośnięte są ponad stuletnim lasem bukowym. Kiedyś wąwóz ten miał około 10 km długości, jednak Bałtyk pochłonął znaczną jego część. U wylotu wąwozu usytuowany jest obelisk zwieńczony kulą z orłem wzbijającym się do lotu. Postawiony obelisk ma upamiętniający wyratowanie króla Zygmunta III Wazę wraz  z armią w tym miejscu, po nieudanej wyprawie po szwedzką koronę. Podczas II wojny światowej w 1939r pomnik został zniszczony przez okupantów niemieckich, rzeźba orła ponownie stanęła na swoim miejscu w 1995r.

pozostałe Atrakcje

Copyright (C) 2010-2021 by www.jastrzebia.org.pl

Projekt i wykonanie: www.demeco.pl

 
Serwis jastrzebia.org.pl jest poświęcony miejscowości Jastrzębia Góra. Miejscowośc jest znana jako popularny nadmorski kurort nad bałtykiem. Funkcjonuje tutaj wiele całorocznych obiektów gastronomiczny i hotelowych które w połączeniu ze wspaniałą lokalizacją są idealnym miejscem do wypoczynku. Jesteśmy lokalnym serwisem tworzonym w Jastrzębiej Górze dlatego też informacje o wydarzeniach, noclegach, imprezach czy atrakcjach są zawsze z pierwszej ręki.