Jastrzębia Góra: noclegi, imprezy, atrakcje i inne fajne informacje
wczasy rodzinne nad morzem

Atrakcje

Gwiazda Północy - najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce

10-05-2011

Obelisk pamiątkowy leżący w Jastrzębiej Górze który wyznacza najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce.

Gwiazda Północy powstała na podstawie wykonanych w 2003r przez Urząd Morski w Gdyni nowych pomiarów położenia geograficznego. Dane z pomiarów podały że to właśnie w Jastrzębiej Górze leży miejsce najbardziej wysunięte na północ w Polsce. W porównaniu do pomiarów z 2000 roku, punkt ten przesunął się o 176.4m na zachód i 5.3m na północ. Nowe współrzędne tego miejsca to:

  • 054°50'08.80957"N
  • 018°18'00.54963"E

 

Przesunięcie nastąpiło w wskutek naturalnej abrazji klifu. Z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry, mieszkańcy oraz firmy lokalne ufundował Obelisk Gwiazda Północy. Dzięki temu każdy bez problemu znajdzie to miejsce w Jastrzębiej Górze,  a chętnych udokumentowania tego czynu w biurze Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry można nabyć Certyfikat pobytu w Jastrzębiej Górze w najdalej na północ wysuniętym punkcie Polski.

pozostałe Atrakcje

Copyright (C) 2010-2024 by www.jastrzebia.org.pl

Projekt i wykonanie: www.demeco.pl

 
Serwis jastrzebia.org.pl jest poświęcony miejscowości Jastrzębia Góra. Miejscowośc jest znana jako popularny nadmorski kurort nad bałtykiem. Funkcjonuje tutaj wiele całorocznych obiektów gastronomiczny i hotelowych które w połączeniu ze wspaniałą lokalizacją są idealnym miejscem do wypoczynku. Jesteśmy lokalnym serwisem tworzonym w Jastrzębiej Górze dlatego też informacje o wydarzeniach, noclegach, imprezach czy atrakcjach są zawsze z pierwszej ręki.